Women's Indoor Track and Field

Licensed to Ultimate Sports - Contractor License
                                      HY-TEK's Meet Manager 12/11/2009 06:48 PM
                    Ursinus College Quad Meet - 12/11/2009                     
                       Ursinus College, Collegeville, PA                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Women Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
Finals
  1 King, Kirsten                Ursinus                  9.58m   31-05.25  10   
  2 Maressa, Josie               Ursinus                  9.45m   31-00.00   8   
  3 Adams, Ticora                Ursinus                  9.39m   30-09.75   6   
  4 Pierre, Gina                 Farmingdale St.          9.06m   29-08.75   4   
  5 Bartoli, Bianca              Ursinus                  8.42m   27-07.50   2   
  6 Lechleiter, Kate             Ursinus                  7.05m   23-01.75   1   
  7 Carlson, Greta               Ursinus                  6.60m   21-08.00 
  8 Doyle, Carina                Ursinus                  6.52m   21-04.75 
  9 Hernandez, Nadia             Cabrini                  6.23m   20-05.25 
 10 Mathuthu, Zana               Ursinus                  5.90m   19-04.25 
 
Event 2  Men Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Carr, Andrew                 Ursinus                 14.13m   46-04.25  10   
  2 Winn, Joe                    Cheyney                 13.03m   42-09.00   8   
  3 Brown, Edward                Farmingdale St.         12.23m   40-01.50   6   
  4 Caragher, Dylan              Farmingdale St.         11.33m   37-02.25   4   
  5 Blithe, Martin               Ursinus                 10.84m   35-06.75   2   
  6 Greene, James                Ursinus                 10.10m   33-01.75   1   
  7 Shuttle, Robert              Ursinus                  9.99m   32-09.50 
  8 Yokomizo, John               Ursinus                  9.05m   29-08.25 
 
Event 3  Women Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Epps, Christina              Coppin State             5.07m   16-07.75  10   
  2 Chukwuezi, Faustine          Farmingdale St.          4.86m   15-11.50   8   
  3 Doyle, Carina                Ursinus                  4.55m   14-11.25   6   
  4 Shaw, Leah                   Ursinus                  4.54m   14-10.75   4   
  5 Wolf, Jen                    Ursinus                  4.53m   14-10.50   2   
  6 Lammers, Lauren              Ursinus                 J4.53m   14-10.50   1   
  7 Hovick, Olivia               Ursinus                  4.52m   14-10.00 
  8 Hernandez, Nadia             Cabrini                  4.51m   14-09.75 
  9 Johnson, Shaina              Cheyney                  4.20m   13-09.50 
 10 Schaefer, Amy                Ursinus                  3.97m   13-00.25 
 11 Francis, Kamala              Cheyney                  3.69m   12-01.25 
 12 Bartoli, Bianca              Ursinus                  3.66m   12-00.25 
 -- Barnes, Shaleatha            Coppin State              FOUL            
 -- Lechleiter, Kate             Ursinus                   FOUL            
 
Event 4  Men Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ellis, Qasim                 Farmingdale St.          6.52m   21-04.75  10   
  2 Lamarre, Alix                Farmingdale St.          6.37m   20-10.75   8   
  3 Allen, Mark                  CC of Philadelph         6.30m   20-08.00   6   
  4 Parkins, Robert              Cheyney                  6.11m   20-00.50   4   
  5 Bendas, Nick                 Ursinus                  6.03m   19-09.50   2   
  6 Hinson, Darnell              Cheyney                  5.95m   19-06.25   1   
  7 Hall, Sean                   Ursinus                  5.70m   18-08.50 
  8 Giarratano, Nick             Ursinus                  5.66m   18-07.00 
  9 Johnson, Keon                Cheyney                  5.43m   17-09.75 
 -- Fox, Kyle                    Ursinus                   FOUL            
 -- McWilliams, Lamont           Unattached              X6.42m   21-00.75 
 
Event 5  Women Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Epps, Christina              Coppin State            11.27m   36-11.75  10   
  2 Hovick, Olivia               Ursinus                 10.29m   33-09.25   8   
  3 Chukwuezi, Faustine          Farmingdale St.         10.21m   33-06.00   6   
  4 Simpson, Iesha               Coppin State            10.10m   33-01.75   4   
  5 Cayo, Isabelle               Cheyney                 10.07m   33-00.50   2   
  6 Orji, Stephanie              Cheyney                  9.94m   32-07.50   1   
  7 Wolf, Jen                    Ursinus                  9.67m   31-08.75 
  8 Johnson, Shaina              Cheyney                  9.55m   31-04.00 
  9 Shaw, Leah                   Ursinus                  9.41m   30-10.50 
 -- Schaefer, Amy                Ursinus                   FOUL            
 -- Cypress - Turner, Jill       Unattached             X10.80m   35-05.25 
 
Event 6  Men Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Youngs, Travis               Ursinus                 14.27m   46-10.00  10   
  2 Ellis, Qasim                 Farmingdale St.         13.77m   45-02.25   8   
  3 St. Simon, Jeff              Farmingdale St.         13.68m   44-10.75   6   
  4 Allen, Mark                  CC of Philadelph        12.93m   42-05.25   4   
  5 Reeves, Darius               Cheyney                 12.87m   42-02.75   2   
  6 Bendas, Nick                 Ursinus                 12.63m   41-05.25   1   
  7 Parkins, Robert              Cheyney                 11.98m   39-03.75 
  8 Giarratano, Nick             Ursinus                 11.86m   38-11.00 
 -- McWilliams, Lamont           Unattached             X13.83m   45-04.50 
 
Event 7  Women High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Sooksatan, Celina            Ursinus                  1.50m    4-11.00  10   
  2 Epps, Christina              Coppin State            J1.50m    4-11.00   8   
  3 Orji, Stephanie              Cheyney                  1.45m    4-09.00   6   
  4 Hernandez, Nadia             Cabrini                  1.40m    4-07.00   4   
 -- Mosby, DeRaya                Cheyney                     NH            
 -- Francis, Kamala              Cheyney                     NH            
 -- Lyke, Ayasha                 Cheyney                     NH            
 -- Stephens, Angel              Cheyney                     NH            
 
Event 8  Men High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Youngs, Travis               Ursinus                  1.95m    6-04.75  10   
  2 Allen, Mark                  CC of Philadelph         1.90m    6-02.75   8   
  3 Brown, Steven                Farmingdale St.          1.85m    6-00.75   6   
  4 Johnson, Keon                Cheyney                  1.75m    5-08.75   4   
  5 Owen, James                  Farmingdale St.          1.70m    5-07.00   2   
 -- Soussa, Jonathon             Cheyney                     NH            
 -- Kennedy, Ronnell             Cheyney                     NH            
 
Event 9  Women Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Schaefer, Amy                Ursinus                  2.90m    9-06.25  10   
  2 Surman, Lauren               Ursinus                  2.60m    8-06.25   8   
 -- Minning, Allie               Ursinus                     NH            
 
Event 10  Men Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 David, Nick                  Farmingdale St.          4.40m   14-05.25  10   
  2 Verderber, John              Farmingdale St.          3.65m   11-11.75   8   
  3 Nguyen, Michael              Farmingdale St.          3.20m   10-06.00   6   
  4 Yokomizo, John               Ursinus                  2.75m    9-00.25   4   
 -- Hong, Inki                   Ursinus                     NH            
 
Event 11  Women 55 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Giddins, Danica              Cabrini                   7.37   4  10   
  2 Mcgee, Corine                Farmingdale St.           7.43   4   8   
  3 Laster, Lorraine             Cheyney                   7.60   4   6   
  4 Orji, Stephanie              Cheyney                   7.73   4   3   
  4 Clermont, Kathleen           Farmingdale St.           7.73   3   3   
  6 Cayo, Isabelle               Cheyney                   7.78   4   1   
  7 Lammers, Lauren              Ursinus                   7.84   2 
  8 Simpson, Iesha               Coppin State              7.87   3 
  9 King, Kirsten                Ursinus                   7.96   1 
 10 Stephens, Angel              Cheyney                   8.16   3 
 11 Hovick, Olivia               Ursinus                   8.21   1 
 12 Doyle, Carina                Ursinus                   8.29   2 
 13 Mosby, DeRaya                Cheyney                   8.37   3 
 14 Walsh, Caitlin               Ursinus                   8.42   3 
 15 Franko, Michelle             Ursinus                   8.49   2 
 16 Lyke, Ayasha                 Cheyney                   8.51   4 
 17 Schaefer, Amy                Ursinus                   8.54   2 
 18 Mathuthu, Zana               Ursinus                   8.73   1 
 19 Cragg, Alison                Ursinus                   9.06   2 
 20 Lechleiter, Kate             Ursinus                   9.22   2 
 -- Cypress - Turner, Jill       Unattached               X7.63   3 
 
Event 12  Men 55 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hunter, Ronald               Cheyney                   6.49   5  10   
  2 Lamarre, Alix                Farmingdale St.           6.70   5   8   
  3 Best, Jeffrey                Neumann                   6.77   5   6   
  4 Kindell, Jason               Cheyney                   6.80   4   4   
  5 Grannum, Jordan              Ursinus                   6.84   4   2   
  6 Jones, Donnell               Farmingdale St.           6.86   4   1   
  7 Billian, Dan                 Farmingdale St.           6.87   3 
  8 Vallery, James               Cheyney                   6.89   5 
  9 Affum, Yaw                   Farmingdale St.           6.91   5 
 10 Bendas, Nick                 Ursinus                   6.92   3 
 11 Hall, Sean                   Ursinus                   6.93   4 
 12 Gochal, Anthony              Ursinus                   7.07   1 
 13 Levy, Andrew                 Ursinus                   7.21   3 
 14 Hong, Inki                   Ursinus                   7.39   3 
 15 Girolamo, Anthony            Cabrini                   7.48   4 
 16 Russell, Brandon             Ursinus                   7.52   2 
 17 Burrell, Lamar               Cheyney                   7.53   3 
 18 Shelton, James               Ursinus                   7.55   2 
 19 Yokomizo, John               Ursinus                   7.63   1 
 20 Groome, Jared                Ursinus                   7.66   2 
 -- Dunn, Robert                 Cabrini                     DQ   2  Finished Out Of Lane
 -- McWilliams, Lamont           Unattached               X6.61   5 
 -- Butler, Lovell               Unattached               X6.98   3 
 -- Crowell, Matt                Unattached               X7.10   1 
 -- Sawyer, Charles              Unattached               X7.22   2 
 
Event 13  Women 55 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mandat, Victoria             Farmingdale St.           9.36   2  10   
  2 Bergin, Casey                Farmingdale St.           9.84   2   8   
  3 Franko, Michelle             Ursinus                   9.89   2   6   
  4 Zarek, Nicole                Farmingdale St.          10.33   2   4   
  5 Callahan, Caitlin            Ursinus                  10.60   1   2   
  6 Sanchez, Estella             Farmingdale St.          11.59   1   1   
 -- Cypress - Turner, Jill       Unattached               X9.91   1 
 
Event 14  Men 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Reeves, Darius               Cheyney                   8.27   10   
  2 Brown, Steven                Farmingdale St.           8.40    8   
  3 Owen, James                  Farmingdale St.           9.07    6   
  4 Gochal, Anthony              Ursinus                   9.08    4   
 
Event 15  Women 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mcgee, Corine                Farmingdale St.          26.28   4  10   
  2 Cayo, Isabelle               Cheyney                  26.84   4   8   
  3 Leigh, Samantha              Coppin State             26.88   4   6   
  4 Laster, Lorraine             Cheyney                  26.89   4   4   
  5 Giddins, Danica              Cabrini                  27.24   4   2   
  6 Clermont, Kathleen           Farmingdale St.          27.61   3   1   
  7 Chukwuezi, Faustine          Farmingdale St.          27.96   3 
  8 King, Kirsten                Ursinus                  28.09   3 
  9 Simpson, Iesha               Coppin State             28.12   4 
 10 Campbell, Glennisha          Cheyney                  28.75   3 
 11 Laurito, Amanda              Ursinus                  30.30   1 
 12 Schaefer, Amy                Ursinus                  30.33   2 
 13 Surman, Lauren               Ursinus                  30.46   1 
 14 Mathuthu, Zana               Ursinus                  31.39   1 
 15 Francis, Kamala              Cheyney                  31.67   3 
 16 Cragg, Alison                Ursinus                  32.98   2 
 -- Muhammed, Muniyra            Unattached              X28.68   2 
 -- Newton, Kristen              Unattached              X28.96   2 
 
Event 16  Men 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thomas, DeShaun              Farmingdale St.          23.35   3  10   
  2 Vallery, James               Cheyney                  23.48   3   8   
  3 Grannum, Jordan              Ursinus                  23.67   3   6   
  4 Jones, Donnell               Farmingdale St.          24.16   3   4   
  5 Reid, James                  CC of Philadelph         24.29   2   2   
  6 Hall, Sean                   Ursinus                  24.68   2   1   
  7 Giarratano, Nick             Ursinus                  24.74   1 
  8 Santos, Abiu                 Cabrini                  25.09   3 
  9 Levy, Andrew                 Ursinus                  25.15   2 
 10 Flemming, Lawrence           CC of Philadelph         25.99   2 
 11 Hong, Inki                   Ursinus                  26.21   2 
 12 Shelton, James               Ursinus                  26.49   2 
 13 Russell, Brandon             Ursinus                  26.53   1 
 14 Kindell, Jason               Cheyney                  32.14   3 
 -- Thompson, LaRoi              Unattached              X24.73   1 
 -- Sawyer, Charles              Unattached              X25.65   1 
 
Event 17  Women 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Leigh, Samantha              Coppin State           1:03.60   2  10   
  2 Goldstein, Lauren            Ursinus                1:04.65   2   8   
  3 Lammers, Lauren              Ursinus                1:05.55   2   6   
  4 Kimmel, Jackie               Ursinus                1:09.44   1   4   
  5 Medford, Angelica            Farmingdale St.        1:11.23   1   2   
 
Event 18  Men 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Vallery, James               Cheyney                  52.15   3  10   
  2 Soussa, Jonathon             Cheyney                  52.58   3   8   
  3 Denis, Gregory               Farmingdale St.          53.05   3   6   
  4 Okula, Nick                  Farmingdale St.          53.25   3   4   
  5 Thomas, Romaine              Farmingdale St.          53.69   3   2   
  6 Reid, James                  CC of Philadelph         54.10   2   1   
  7 Grefe, Nick                  Farmingdale St.          54.36   3 
  8 Santos, Abiu                 Cabrini                  55.02   2 
  9 Ryder, John                  Ursinus                  55.16   1 
 10 Mosher, Ben                  Ursinus                  55.51   2 
 11 Flemming, Lawrence           CC of Philadelph         55.81   2 
 12 Giarratano, Nick             Ursinus                  55.86   1 
 13 Satmary, Brendan             Ursinus                  57.87   1 
 14 Matkowski, David             Neumann                  57.98   2 
 
Event 19  Women 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Duncan, Latasha              Coppin State           2:29.85   10   
  2 Nolan, Alison                Ursinus                2:30.71    8   
  3 Volney, Quiana               Cabrini                2:30.86    6   
  4 Doyle, Carina                Ursinus                2:31.10    4   
  5 Bonilla, Melissa             Farmingdale St.        2:32.42    2   
  6 Hernandez, Nadia             Cabrini                2:36.37    1   
  7 Diemicke, Marjorie           Farmingdale St.        2:36.91  
  8 Cimerol, Sabrina             Ursinus                2:41.12  
  9 Yanessa, Deb                 Ursinus                2:41.57  
 10 Donatone, Stephanie          Ursinus                2:42.30  
 11 Kimmel, Jackie               Ursinus                2:43.60  
 12 Goldstein, Lauren            Ursinus                2:44.46  
 13 Hollenbach, Rebecca          Ursinus                2:47.15  
 14 Butler, Diamond              Cheyney                2:49.07  
 15 Monti, Katherine             Farmingdale St.        2:52.38  
 16 McDermott, Meghan            Ursinus                2:52.88  
 16 Williams, Teri               CC of Philadelph       2:52.88  
 18 Harris, Janet                Cheyney                2:55.76  
 19 Callahan, Katie              Ursinus                2:55.84  
 20 Brienza, Gina                Ursinus                2:56.14  
 21 Hubert, Sage                 Ursinus                2:59.58  
 22 Savitz, Caroline             Ursinus                3:03.30  
 23 Minning, Allie               Ursinus                3:03.33  
 -- Bellaire, Cheryl             Unattached            X2:36.45  
 -- Mansson, Cecilia             Unattached            X2:36.47  
 -- Bolden, Dymesha              Unattached            X3:21.55  
 -- King, Charnae                Unattached            X3:39.08  
 
Event 20  Men 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Garavel, Jeremy              Ursinus                2:03.47   10   
  2 Girolamo, Anthony            Cabrini                2:04.14    8   
  3 Darress, Russell             Farmingdale St.        2:04.66    6   
  4 Garavel, Justin              Ursinus                2:05.52    4   
  5 Soussa, Jonathon             Cheyney                2:06.72    2   
  6 Mosher, Ben                  Ursinus                2:08.32    1   
  7 Lopez, Eddie                 Farmingdale St.        2:08.50  
  8 Imbemba, Brett               Ursinus                2:08.82  
  9 Ryder, John                  Ursinus                2:09.28  
 10 Godoy, Brett                 Ursinus                2:13.78  
 11 Stortz, Sam                  Ursinus                2:16.33  
 12 Centafont, Jeffrey           Ursinus                2:16.37  
 13 DiCaprio, Adam               Ursinus                2:18.75  
 14 Hawi, Edmond                 CC of Philadelph       2:20.85  
 15 Almy, Amos                   Ursinus                2:21.15  
 16 Satmary, Brendan             Ursinus                2:21.43  
 17 Gapinski, Mark               Ursinus                2:23.50  
 18 Matharu, Tegh                Ursinus                2:27.88  
 -- Lanier, Kyle                 Unattached            X2:08.61  
 
Event 21  Women 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nolan, Alison                Ursinus                5:28.03   10   
  2 Duncan, Latasha              Coppin State           5:37.08    8   
  3 Giles, Brittany              Coppin State           5:53.03    6   
  4 Cimerol, Sabrina             Ursinus                6:00.97    4   
  5 Yanessa, Deb                 Ursinus                6:06.20    2   
  6 Tetla, Michelle              Ursinus                6:09.71    1   
  7 Schadt, Chelsie              Ursinus                6:15.98  
  8 Hollenbach, Rebecca          Ursinus                6:20.32  
  9 Butler, Diamond              Cheyney                6:21.16  
 10 Brienza, Gina                Ursinus                6:28.22  
 11 Callahan, Katie              Ursinus                6:44.74  
 12 Savitz, Caroline             Ursinus                6:45.16  
 13 Minning, Allie               Ursinus                6:51.34  
 -- Johnson, Christa             Unattached            X5:13.70  
 
Event 22  Men 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Garavel, Jeremy              Ursinus                4:34.35   10   
  2 Daly, Sean                   Farmingdale St.        4:34.73    8   
  3 Imbemba, Brett               Ursinus                4:52.00    6   
  4 Lisachenko, Bogdan           Ursinus                4:52.21    4   
  5 Almy, Amos                   Ursinus                5:06.91    2   
  6 DiCaprio, Adam               Ursinus                5:20.55    1   
  7 Matharu, Tegh                Ursinus                5:27.01  
  8 Moffa, Leonard               Ursinus                5:51.99  
 
Event 23  Women 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Donatone, Stephanie          Ursinus               11:36.13   10   
  2 Tetla, Michelle              Ursinus               12:06.30    8   
  3 Fuoco, Elizabeth             Ursinus               12:38.49    6   
  4 McDermott, Meghan            Ursinus               13:12.90    4   
  5 Hubert, Sage                 Ursinus               13:14.93    2   
  6 Morris, Alexandra            Ursinus               14:01.77    1   
  7 Williams, Teri               CC of Philadelph      14:10.16  
 
Event 24  Men 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tiernan, Sean                Farmingdale St.        9:24.87   10   
  2 Flynn, Tim                   Farmingdale St.        9:30.39    8   
  3 Stortz, Sam                  Ursinus                9:34.85    6   
  4 Lisachenko, Bogdan           Ursinus                9:44.65    4   
  5 Dimidio, Dante               Ursinus                9:48.55    2   
  6 Sadler, Adam                 Farmingdale St.        9:59.32    1   
  7 Centafont, Jeffrey           Ursinus               10:01.56  
  8 Gapinski, Mark               Ursinus               10:05.36  
  9 Vassallo, Ben                Farmingdale St.       10:36.44  
 -- Lanier, Kareem               Unattached            X9:36.83  
 -- Kelly, Terry                 Unattached           X10:06.70  
 
Event 25  Women 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Cheyney  'A'                                        1:48.63   10   
     1) Campbell, Glennisha             2) Cayo, Isabelle                 
     3) Laster, Lorraine                4) Orji, Stephanie                
  2 Ursinus  'A'                                        1:56.04    8   
     1) Nolan, Alison                   2) Tetla, Michelle                
     3) Cimerol, Sabrina                4) McDermott, Meghan              
  3 Cheyney  'B'                                       x1:58.81  
     1) Johnson, Shaina                 2) Stephens, Angel                
     3) Lyke, Ayasha                    4) Mosby, DeRaya                  
  4 Farmingdale St.  'A'                                2:04.30    6   
     1) Mandat, Victoria                2) Zarek, Nicole                  
     3) Bergin, Casey                   4) Sanchez, Estella               
 
Event 26  Men 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Ursinus  'A'                                        1:36.32   10   
     1) Hall, Sean                      2) Gochal, Anthony                
     3) Bendas, Nick                    4) Grannum, Jordan                
  2 Farmingdale St.  'A'                                1:36.74    8   
     1) Ellis, Qasim                    2) Affum, Yaw                     
     3) Robbins, Brandon                4) Billian, Dan                   
 -- Cheyney  'A'                                             DQ   2nd Runner Started O
     1) Taltoan, Travis                 2) Ieizarry, David                
     3) Kindell, Jason                  4) Burrell, Lamar                 
 
Event 27  Women 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Coppin State  'A'                                   4:12.30   10   
     1) Leigh, Samantha                 2) Simpson, Iesha                 
     3) Giles, Brittany                 4) Epps, Christina                
  2 Cheyney  'A'                                        4:28.77    8   
     1) Cayo, Isabelle                  2) Butler, Diamond                
     3) Laster, Lorraine                4) Johnson, Shaina                
  3 Farmingdale St.  'A'                                4:38.46    6   
     1) Medford, Angelica               2) Monti, Katherine               
     3) Diemicke, Marjorie              4) Bonilla, Melissa               
  4 Ursinus  'A'                                        4:57.27    4   
     1) Nolan, Alison                   2) Tetla, Michelle                
     3) Cimerol, Sabrina                4) McDermott, Meghan              
 
Event 28  Men 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Farmingdale St.  'A'                                3:29.69   10   
     1) Okula, Nick                     2) Brown, Edward                  
     3) Owen, James                     4) Denis, Gregory                 
  2 Farmingdale St.  'B'                               x3:38.48  
     1) Blanda, Michael                 2) Mulhern, Shawn                 
     3) Thomas, Romaine                 4) Grefe, Nick                    
  3 Ursinus  'A'                                        3:40.86    8   
     1) Gochal, Anthony                 2) Ryder, John                    
     3) Garavel, Jeremy                 4) Garavel, Justin                
  4 Cheyney  'A'                                        4:19.03    6   
     1) Kindell, Jason                  2) Woods, Maurice                 
     3) Soussa, Jonathon                4) Johnson, Keon                  
 
Event 29  Women 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Ursinus  'A'                                       12:25.26   10   
     1) Hollenbach, Rebecca             2) Hubert, Sage                   
     3) Brienza, Gina                   4) Fuoco, Elizabeth               
 
Event 30  Men 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Ursinus  'A'                                        8:43.93   10   
     1) Imbemba, Brett                  2) Godoy, Brett                   
     3) Mosher, Ben                     4) Centafont, Jeffrey             
  2 Farmingdale St.  'A'                                8:47.54    8   
     1) Daly, Sean                      2) Tiernan, Sean                  
     3) Flynn, Tim                      4) Sadler, Adam                   
 
Event 31  Women Distance Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Ursinus  'A'                                       14:27.13   10   
     1) Goldstein, Lauren               2) Kimmel, Jackie                 
     3) Schadt, Chelsie                 4) Yanessa, Deb                   
  2 Cheyney  'A'                                       16:14.84    8   
     1) Butler, Diamond                 2) Johnson, Shaina                
     3) Harris, Janet                   4) Lyke, Ayasha                   
 
Event 32  Men Distance Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Ursinus  'A'                                       12:37.40   10   
     1) Gapinski, Mark                  2) DiCaprio, Adam                 
     3) Lozuaway-McComsey, Tristan      4) Lisachenko, Bogdan             
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Ursinus                    194        2) Coppin State               82   
    3) Farmingdale St.             79        4) Cheyney                    57   
    5) Cabrini                     23                                           
 
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Farmingdale St.            182        2) Ursinus                   141   
    3) Cheyney                     77        4) CC of Philadelphia         21   
    5) Cabrini                      8        6) Neumann College             6   

View: Mobile | Desktop