Composite Schedule

April 2020
Schedule for the month of April 2020
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
29
vs St. Joseph's (Brkln)
12:00 PM

at Mount Saint Vincent
12:00 PM

at Marywood
1:00 PM

vs St. Joseph's (Brkln)
2:00 PM

at Mount Saint Vincent
3:00 PM
30
31
at Baruch
3:30 PM

at St. Joseph's (L.I.)
5:00 PM

at Mount Saint Vincent
5:30 PM
1
vs St. Elizabeth
4:00 PM

vs Maritime
4:00 PM

vs Hunter
4:30 PM

vs St. Elizabeth
6:00 PM
2
3
at Rhode Island College Anchormen Invitational - Round 1
Valley Country Club - Warwick, RI
4
at Rhode Island College Anchormen Invitational - Round 2
Valley Country Club - Warwick, RI

at Old Westbury
12:00 PM

at Merchant Marine
12:00 PM

vs Manhattanville
12:00 PM

vs Berkeley-NY
1:00 PM

at Manhattanville
1:00 PM

at Old Westbury
2:00 PM

at Merchant Marine
3:00 PM
5
vs Sarah Lawrence
12:00 PM

at Mount Saint Mary
12:00 PM

at Yeshiva
2:00 PM

vs Sarah Lawrence
2:00 PM

at Mount Saint Mary
3:00 PM
6
7
vs TCNJ
3:30 PM

vs Purchase
3:30 PM
8
vs Purchase
4:30 PM

at St. Joseph's (L.I.)
5:30 PM
9
vs Mount Saint Vincent
4:00 PM

vs Mount Saint Vincent
6:00 PM
10
11
at Dr. Tim Brown Invitational - Round 1
Ballston Spa Country Club - Ballston Spa, NY

vs Oswego
@ Oneonta, NY
TBA

at Oneonta St.
10:00 AM

at St. Joseph's (L.I.)
12:00 PM

vs Merchant Marine
12:00 PM
12
at Dr. Tim Brown Invitational - Round 2
Ballston Spa Country Club - Ballston Spa, NY
13
14
vs Maritime
4:00 PM

vs Mount Saint Mary
4:30 PM
15
at Western Conn. St.
3:30 PM

at Merchant Marine
7:00 PM

at Stevens
7:30 PM
16
17
18
at RPI-Shaker Ridge Intercollegiate - Round 1
Shaker Ridge Country Club - Latham, NY

vs Manhattanville
12:00 PM

at St. Joseph's (L.I.)
12:00 PM

vs Manhattanville
12:00 PM

at Mount Saint Mary
12:00 PM

at St. Joseph's (L.I.)
2:00 PM

at Mount Saint Mary
3:00 PM
19
at RPI-Shaker Ridge Intercollegiate - Round 1
Shaker Ridge Country Club - Latham, NY

at St. Joseph's (Brkln)
12:00 PM

vs Hunter
1:00 PM

at St. Joseph's (Brkln)
3:00 PM
20
21
vs Ramapo
4:00 PM
22
vs Yeshiva
3:00 PM

at Sarah Lawrence
6:00 PM

at Yeshiva
6:00 PM

vs Yeshiva
6:00 PM

vs Old Westbury
6:00 PM

at Yeshiva
8:00 PM
23
vs Baruch
4:30 PM
24
at Old Westbury Invitational
Eisenhower Park - East Meadow, NY

vs Mount Saint Vincent
6:00 PM
25
at St. Josephs (Brkln)
12:00 PM

vs Purchase
12:00 PM

vs Maritime
12:00 PM

vs Purchase
2:00 PM

vs Maritime
3:00 PM
26
vs Mount Saint Mary
12:00 PM

vs Old Westbury
12:00 PM

vs Mount Saint Mary
2:00 PM

vs Old Westbury
3:00 PM
27
28
at Skyline First Round
TBA

at Skyline First Round
TBA
29
at Skyline First Round
TBA

at Skyline First Round
TBA

at Skyline Semifinals
TBA
30
at Skyline Semifinals
TBA

at Skyline Semifinals
TBA
1
at Skyline Championship
TBA

at Skyline Championship
TBA

at New Paltz
3:30 PM
2
at Skyline Finals
TBA

at Skyline Championship
TBA

at Skyline Championship
TBA

at Skyline Finals
TBA

at Skyline Finals
TBA