Composite Schedule

March 2020
Schedule for the month of March 2020
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
1
2
3
4
vs Scranton
5:00 PM

vs SUNY New Paltz
7:00 PM
5
6
at ECAC Championships
New Balance Track & Field Center - New York, N.Y.

at Atlantic Regional
Nazareth College - Rochester, N.Y.
7
at ECAC Championship
New Balance Track & Field Center - New York, N.Y.

at Atlantic Regional
Nazareth College - Rochester, N.Y.

vs Keene St.
12:00 PM

vs Hartwick
1:00 PM

at Eastern Connecticut
1:00 PM

vs Keene St.
2:00 PM
8
vs Plattsburgh
12:00 PM

vs Plattsburgh
3:00 PM
9
10
at Western Conn. St.
5:00 PM
11
vs Wm. Paterson
3:30 PM
12
vs New Paltz
1:00 PM
13
at Spring Trip (March 13-20)
Orange County National Golf Club - Winter Garden, Fla.

at NCAA Division III Championships
JDL Fast Track - Winston-Salem, N.C.
14
at NCAA Division III Championships
JDL Fast Track - Winston-Salem, N.C.

vs Misericordia
3:00 PM
15
vs Amherst
@ Auburndale, Fla. | Lake Myrtle Stadium
9:00 AM

vs Amherst
@ Auburndale, Fla. | Lake Myrtle Stadium
11:00 AM

vs Mass.-Boston
@ PFX Springs Games -- Sleepy Hollow Field 1 -- Leesburg, Fla.
2:45 PM

vs Westminster (Mo.)
@ Leesburg, Fla. / Sleepy Hollow Field #3
5:15 PM
16
vs Worcester St.
@ Clearwater, FL
9:30 AM

vs Franklin & Marshall
@ Florida
12:00 PM

vs Wm. Paterson
@ Clermont, Fla. / Legends Way Field #1
2:45 PM

vs Franklin & Marshall
@ Florida
3:00 PM

vs Salve Regina
@ Clermont, Fla.
5:00 PM
17
vs Cortland State
@ Kissimmee, Fla. / Fortune Rd. Field #3
10:15 AM

vs Trinity (Conn.)
@ Kissimmee, Fla. / Fortune Rd. Field #3
12:30 PM

vs Keuka
@ Auburndale, Fla.
1:45 PM

vs Keuka
@ Auburndale, Fla.
4:15 PM

vs Goucher
@ Clearwater, FL
7:00 PM
18
vs Coe
@ Florida
TBA
19
vs MCLA
@ Kissimmee, FL (Fortune Road #3)
10:15 AM

vs Arcadia
@ Kissimmee, Fla. / Fortune Road Field #4
12:30 PM
20
vs Simpson
@ Clermont, Fla.
2:45 PM

vs Central (IA)
@ Clermont, Fla. / Legends Way Field #2
5:00 PM
21
vs Rutgers-Newark
@ Leesburg, Fla. / Sleepy Hollow Field #2
11:00 AM

at Purchase
11:00 AM

at King's (Pa.)
1:00 PM

vs Knox
@ Leesburg, Fla. / Sleepy Hollow Field #2
1:15 PM

at Purchase
2:00 PM
22
vs Manhattanville
12:00 PM

vs Manhattanville
3:00 PM
23
24
vs Staten Island
4:30 PM

vs Anna Maria
7:00 PM
25
at Kean
3:30 PM

vs John Jay
4:00 PM

vs John Jay
6:00 PM
26
vs Brooklyn
4:30 PM
27
at Purchase
3:00 PM
28
vs St. Joseph's (L.I.)
12:00 PM

vs Merchant Marine
1:00 PM

at Manhattanville
1:00 PM

vs Alvernia
1:00 PM

at Manhattanville
3:00 PM

vs St. Joseph's (L.I.)
3:00 PM
29
vs St. Joseph's (Brkln)
12:00 PM

at Mount Saint Vincent
12:00 PM

at Marywood
1:00 PM

vs St. Joseph's (Brkln)
2:00 PM

at Mount Saint Vincent
3:00 PM
30
31
at Baruch
3:30 PM

at St. Joseph's (L.I.)
5:00 PM

at Mount Saint Vincent
5:30 PM
1
vs St. Elizabeth
4:00 PM

vs Maritime
4:00 PM

vs Hunter
4:30 PM

vs St. Elizabeth
6:00 PM
2
3
at Rhode Island College Anchormen Invitational - Round 1
Valley Country Club - Warwick, RI
4
at Rhode Island College Anchormen Invitational - Round 2
Valley Country Club - Warwick, RI

at Old Westbury
12:00 PM

at Merchant Marine
12:00 PM

vs Manhattanville
12:00 PM

vs Berkeley-NY
1:00 PM

at Manhattanville
1:00 PM

at Old Westbury
2:00 PM

at Merchant Marine
3:00 PM