Composite Calendar

March 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
24
at Skyline Conference Finals
TBA
25
26
27
at Manhattanville
6:00 PM
28
1
at ECAC Championships
New Balance Track & Field Center - New York, N.Y.

at Atlantic Regional
Ithaca College - Ithaca, N.Y.

at Oneonta
3:00 PM
2
at ECAC Championships
New Balance Track & Field Center - New York, N.Y.

at Atlantic Regional
Ithaca College - Ithaca, N.Y.

Keene St.
12:00 PM

at Neumann
1:00 PM

Keene St.
2:00 PM
3
4
5
Western Conn. St.
3:30 PM
6
at Wm. Paterson
3:30 PM
7
at SUNY Poly
4:00 PM

Montclair State
5:00 PM
8
at NCAA Division III Championships
Reggie Lewis Center - Boston, Mass.
9
at NCAA Division III Championships
Reggie Lewis Center - Boston, Mass.

at Hartwick
11:00 AM
10
Plattsburgh
11:00 AM

Plattsburgh
2:00 PM
11
at New York U.
4:00 PM
12
Sage
4:00 PM
13
at New Paltz
4:00 PM
14
15
vs Mass.-Boston
@ Lakeland, Fla.
11:30 AM

Cortland State
7:00 PM
16
vs Ursinus
@ Kissimmee, Fla. - Osceola Softball Complex
9:30 AM

vs Keuka
@ Kissimmee, Fla.
9:30 AM

vs Keuka
@ Kissimmee, Fla.
12:00 PM

at Albright
1:00 PM

Alfred St.
2:30 PM

vs Plattsburgh
@ Kissimmee, Fla. - Osceola Softball Complex
4:30 PM
17
at Baruch
2:30 PM

vs Hamilton
@ Clermont, FL (Legends Way Field 4)
3:45 PM

vs Clarkson
@ Auburndale, Fla.
4:15 PM

vs Rutgers-Camden
@ Clermont, FL (Legends Way Field 4)
6:15 PM
18
at Spring Trip (March 18-24)
Orange County National Golf Club - Winter Garden, Fla.

vs Albright
@ Kissimmee, Fla. - Osceola Softball Complex
2:00 PM

vs Framingham St.
@ Auburndale, FL
2:00 PM

vs TBD
@ Kissimmee, Fla. - Osceola Softball Complex
4:15 PM

vs Framingham St.
@ Auburndale, FL
4:30 PM
19
vs Western New England
@ Spring Break
10:00 AM

vs Wis.-Stevens Point
@ Auburndale, FL
11:30 AM
20
vs Rowan
@ Kissimmee, FL
9:30 AM

vs Thomas (ME)
@ Kissimmee, FL
10:00 AM

vs McDaniel
@ Kissimmee, Fla. (OCSC#1)
2:00 PM

vs Calvin
@ Montverde, Fla. (FSC is visiting team)
4:00 PM

vs TBD
@ Kissimmee, Fla. - Osceola Softball Complex
4:15 PM

vs Calvin
@ Lemon Bay H.S. (Englewood, FL)
8:00 PM
21
vs Cobleskill
@ The Spring Games at. Clermont, Florida
11:30 AM

vs Western New England
@ Hancock Park (Clermont, FL)
4:00 PM

vs TBD
@ Clermont, Fla. - Hancock Recreational Complex
6:15 PM
22
at Dual Match (FSC & Tampa)
Panther Lake Golf Course - Winter Garden, Fla.

vs Allegheny
@ Clermont, Fla. - Hancock Recreational Complex
12:00 PM

vs Kalamazoo
@ Clermont, Fla.
2:15 PM
23
Merchant Marine
12:00 PM

at Staten Island
2:00 PM

Merchant Marine
3:00 PM
24
at Dual Match (FSC & Luther)
Crooked Cat Golf Course - Winter Garden, Fla.

at Sarah Lawrence
12:00 PM

at Sarah Lawrence
2:00 PM
25
Lehman
4:30 PM
26
27
Kean
3:00 PM

at Scranton
4:00 PM

Keystone
4:00 PM

Yeshiva
5:00 PM
28
at Ramapo
4:00 PM
29
at Yeshiva
9:30 AM

at Yeshiva
12:00 PM

Baruch
4:00 PM
30
Old Westbury
12:00 PM

at Kean
1:00 PM

Pratt
1:00 PM

Old Westbury
2:00 PM
31
at St. Joseph's (L.I.)
11:00 AM

Yeshiva
12:00 PM

Yeshiva
2:00 PM

at St. Joseph's (L.I.)
2:00 PM
1
2
Lehman
3:30 PM

Baruch
3:30 PM

St. Joseph's (L.I.)
4:00 PM

Lehman
5:30 PM

St. Joseph's (L.I.)
6:00 PM
3
Lehman
3:30 PM

at Merchant Marine
7:30 PM
4
Western Conn. St.
4:30 PM
5
Sarah Lawrence
4:00 PM
6
at St. Joseph's-LI Spring Invitational - Round 1
Bellport CC - Bellport, N.Y.

at Mount Saint Vincent
TBA

at Mount Saint Vincent
TBA

Mount Saint Mary
12:00 PM

at Hunter
12:00 PM

Mount Saint Mary
1:00 PM

Berkeley-NY
1:00 PM

Mount Saint Mary
3:00 PM

Mount Saint Mary
3:30 PM